Czy naprawdę potrzebujemy pracy ?

Clickbaitowy tytuł, ale jednak adekwatny. Nie chodzi mi jednak o jakąkolwiek pracę, a o tą zwykłą, ustalony czas pracy, ustalone terminy itp. Każdy z was to zna, prawda ?

Większość ludzi odpowie - oczywiście, że potrzebujemy pracy, w końcu stąd się biorą pieniądze. Oczywiście, zgadzam się, ale dlaczego pieniądze mają się brać tylko z tej "normalnej" pracy ? W tych czasach pieniędzy jest aż za dużo i naprawdę można zarobić w sposób który nie przychodzi nam do głowy. Kochasz gotować ? Zrób swój kanał na YT, prowadź bloga o gotowaniu, wrzucaj zdjęcia gotowych potraw, a z czasem pojawią się reklamodawcy, sponsorzy i różne oferty. Podróże to twoja pasja ? Dokumentuj to. Może napisz coś ? Niekoniecznie od razu książkę, ale krótkie felietony, artykuły. Rozmawiaj z ludźmi, kombinuj. Uwielbiasz kwiaty ? Blog, zdjęcia, kwiaciarnia. Pasjonat elektroniki ? Fajne DIY, poznanie środowiska lokalnych pasjonatów, blog. Naprawdę jest wiele możliwości i tylko od nas zależy co będziemy robić w życiu. Jeżeli dobija cię praca 8h dziennie w miejscu którego nie lubisz - postaraj się to zmienić. Znajdź coś co się interesuje, co cię napędza i zacznij to robić na całego. Nie dość, że będziesz się świetnie bawić, to i rozwiniesz się w tym co lubisz. Same plusy.

Kolejną sprawą są pieniądze. Nie zawsze naprawdę potrzebujemy tyle ile zarabiamy, często bylibyśmy równie szczęśliwi zarabiając mniej. Oczywiście komfort tego, że nie dzieli cię jedna wypłata od zamieszkania pod mostem jest wspaniały, nie ma co dyskutować. Powinniśmy jednak zrewidować nasze potrzeby i wydatki. Może możemy żyć na podobnym poziomie pracując tylko 6h dziennie zamiast 8 ? Wtedy zaoszczędzony czas można przeznaczyć na rozwój siebie, dzięki czemu będziemy mieli czas i na to, i na rodzinę i rozrywki czy odpoczynek.

Czy potrzebujemy zwykłej, normalnej pracy ? Moim zdaniem - nie. Potrzebujemy tylko pieniędzy, a te można zdobyć na wiele naprawdę fajnych sposobów. Sposobów, które nie będą walką a czysta przyjemnością 🙂 A jakie jest wasze zdanie ? Dajcie znać co myślicie w komentarzach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *