Kurs Frontend Tools #01 - Wprowadzenie do kursu

Witajcie. Gratuluję podjęcia decyzji o nauce, to pierwszy krok do zostania frontend developerem.

Dlaczego Frontend Tools ?

Odpowiedź jest prosta - aby Nasza praca była szybsza, łatwiejsza i przyjemniejsza. Chciałbym pokazać podstawy narzędzi aby każdy mógł ich używać. Moim celem jest również stworzenie kursów podstaw z większości używanych we frontendzie technologii, a narzędzia wydają się najlepsze na start.

Co nas czeka ?

Czeka nas dużo pracy, bo i narzędzi jest dużo. Będziemy powoli przerabiać całe poniższe koło:

Source - https://medium.com/@withinsight1/the-front-end-spectrum-c0f30998c9f0

Bardzo dobrze jest tutaj pokazany cały przekrój technologii używanych we frontendzie oraz zakres prac jakie Nas czekają, ale nie martw się - nagroda jest warta nauki.
Zaczniemy od menadżerów pakietów, a co dalej - zobaczymy.

Po każdym kursie będę dodawał jedno ćwiczenie. Będzie one związane z tematem i będzie sprawdzało to, czego się nauczyliście. Mam nadzieję że będziecie się przykładać.

Co dalej ?

Postaram się aby ta seria pojawiała się regularnie - około raz na tydzień. Wpisy będą krótkie i przyjemne, chociaż nie zawsze lekkie. Chciałbym też, abyś wygospodarował sobie czas na jakąkolwiek naukę w każdym tygodniu - przerób jedną lekcję kursu, przeczytaj książkę, rozwijaj swój projekt, rób cokolwiek co rozwija Ciebie. Regularnie i systematycznie - mimo że brzmię jak stary nauczyciel, jest to najlepsza droga do osiągnięcia celów które sobie założyłeś.

A więc, nie przedłużając - zaczynajmy !

Ćwiczenie

Chciałbym abyś gdzieś podsumować swoje oczekiwania i cele. Kawa, notatnik, chwila relaksu i spokoju - w takim momencie możesz na spokojnie usiąść i zastanowić się co chciałbyś osiągnąć, nie tylko z tym kursem. Opisz wszystko. Cele, marzenia, czas na ich realizację, plany na przyszłość. Zrób jedno wielkie podsumowanie, schowaj je głęboko,wróć do niego za pół roku i sprawdź, co udało ci się osiągnąć, co idzie w dobrym kierunku a co nie idzie wcale. Proste ćwiczenie, a pozwala uzyskać niesamowite rezultaty. Jakie ? Zobaczysz za pół roku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *